Strona gwna >> Gimnazjum >> ,,To jeszcze nie koniec, to jeszcze My?

1 b7363,,To jeszcze nie koniec, to jeszcze My?

9 czerwca 2017 w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyowicach

Tradycyjnie w maju/czerwcu w naszej szkole odbyway si Festiwale Talentw, w tym roku nawizalimy tytuem do czekajcych nas zmian w systemie edukacji. Chcielimy podkreli, e jeszcze istniejemy, chocia o gimnazjach mwi si coraz mniej. W nazwaniu uroczystoci wyrczyli nas pastwo Magorzata i Aleksander Szczyrbowie, ktrym dzikujemy za inwencj i nadziej? to jeszcze MY?. Rozpoczlimy tradycyjnie polonezem w wykonaniu uczniw klas III, chtnych uczniw klas i i II oraz absolwentw. Krokiem poloneza otoczylimy nasz szko po raz ostatni.

 

Wzruszajcym symbolicznym momentem byo wysuchanie hymnu szkoy, ktrego twrc jest Robert Wija (nauczyciel muzyki), za nagra go duet smyczkowy zoony z absolwentek szkoy Elbiety (wiolonczela) i Weroniki (skrzypce) Szczyrba. zy wzruszenia pojawiy si przy symbolicznym wyprowadzeniu sztandaru. Sztandar szkoy zawsze by otoczony szacunkiem przez uczniw, pracownikw szkoy i rodzicw.

Licznie zgromadzonym, uczniom, absolwentom i rodzicom przedstawione zostao tablo pracownikw szkoy, ktrzy przez lata tworzyli niesamowity zesp. Zebrani obejrzeli te film, autorstwa Jacka Zielonki, prezentujcy histori szkoy i jej osignicia. Wykorzysta w nim materiay Sylwestra Boneckiego, Tomasza Mruzka i Dawida Florka. Najwiksz niespodziank bya publikacja ?Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyowicach?epilog. 1999-217? wydana dziki zaangaowaniu Pastwa Magorzaty i Rafaa Tannenbergw i firmy ?Politan?. T wspania pamitk otrzymali wszyscy chtni uczestnicy spotkania, jest te jeszcze do nabycia w szkole. Zachcam do nabycia, zwaszcza absolwentw.

Byy te ciepe sowa pod adresem pracownikw szkoy od uczniw, przewodniczcej rady rodzicw Grayny Klon i przybyych goci. Zapamitamy ten moment.

Bardzo liczylimy na wspaniay koncert chru ?Dh Jana?. Nie zawiedlimy si. Zesp instrumentalny zoony z uczniw i absolwentw szkoy oraz chr uczniw i absolwentw wykona ?hity? naszego gimnazjum ? ?Strumie?. ?Dni, ktrych nie znamy i ?Mury?. Ostatni utwr - ?Przetrwamy? Wojciecha Mynarskiego ? zabrzmia dononie i przejmujco:

?(?) dopki prawd nazywamy,

nieustpliwie wiczc wargi

w mowie Miosza, mowie Skargi,

przetrwamy.?

Nasta czas zabawy. Jako pierwsze zaprezentoway si uczennice przygotowywane przez Magorzat Rosmus, a po nich wystpili tancerze Studia Taca i Ruchu ?Lordence?. Jakub Cnota i Zuzanna Wieczorek, Baej Brudny i Zofia Chlebik, Filip Olizo i Wiktoria Duda, Arek Ryba i Oliwia Podlejska. Na koniec zaprezentoway si dziewczyny z Teatru Taca ?Memento? ? Ewa Hynek i Sabina Chojecka. Pikne chwile z tacem i wspaniaymi tancerzami.

Prowadzca uroczysto Ewelina Solich zaprosia wszystkich do zwiedzania szkoy ? obejrzenia sal lekcyjnych, przygotowanych wystaw i makiet oraz odwiedzenia kawiarenek. Na sali gimnastycznej w tym czasie rozpocza si wietna zabawa - After Party.

Dzikujemy wszystkim rodzicom i sponsorom za pomoc w organizacji tego spotkania. Chocia tytu uroczystoci brzmia ?To jeszcze nie koniec, to jeszcze MY? nikt nie mia wtpliwoci, ze to koniec? W sowie wstpnym do publikacji napisaam:

? Tyle byo wspaniaych dni i chwil w cigu 18 lat istnienia Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha?Walka o utworzenie szkoy w 1999r, budowa sali gimnastycznej i jej otwarcie w 2001r, otwarcie czci dydaktycznej w 2010r, nadanie szkole imienia i sztandaru. Tylu ludzi dobrych i szlachetnych gocio w murach szkoy. Tylu rodzicw, nauczycieli i pracownikw administracji i obsugi zwizao si w prawie rodzinnej atmosferze. Tylu absolwentw wyruszyo w drog i tylu cigle wraca, by podzieli si ze swoimi wychowawcami sukcesami i porakami. Tutaj zawsze byli serdecznie witani i wysuchani. Pamitamy o Tych co odeszli?Dzikujemy Wszystkim. wiadkiem historii pozostanie sztandar?tablica powicona patronowi ks. dr Gustawowi Klapuchowi? w gablotach kroniki, puchary, medale, peleryny gimnazjalne, birety i krawaty z logo szkoy. Zdjcia. Filmy. Publikacje o szkole. Przetrwaj? Nie dajmy odej w zapomnienie tym chwilom, ktre miny, a byy pikne. Zachowajmy w pamici osoby i wydarzenia. Tego nikt nam nie odbierze. Na przekr wszystkim. Warto byo??

 

Stefania Rodak

Dyrektor Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha

w Czyowicach

w latach 1999 - 2017

 

 

 
Stron ogldano:: 548
 • W kady pierwszy poniedziaek miesica, poczwszy od 2 marca 2015 r. w godz. od 18.00 do 19.30 w biurze na parterze Wiejskiego Domu Kultury w Czyowicach przy ulicy Straackiej 8 Radny Gminy Gorzyce - Pan Daniel Kurasz z Czyowic bdzie peni dyury…
  Więcej…
 • Liczba mieszkacw: 3 452 (stan na dzie 1.1.2015) Powierzchnia: 783 ha 
  Sotys: Marian Jureczka - tel. 32…
  Więcej…
 • Jak ju wczeniej informowalimy SAL ?Perspektywa? w Czyowicach zamierza wyda drug ksik o Czyowicach pod roboczym tytuem ?Czyowice - Ludzie wczoraj, dzii jutro? Zbieramy materiay dotyczce mieszkacw naszej miejscowoci. Zwracamy si do czyowian z prob o propozycje nazwisk osb godnych upamitnienia. Prosimy te o udostpnienie: - yciorysw wraz z…
  Więcej…
 • Chr MONIUSZKO ogasza nabr kandydatw!
  Zapraszamy wszystkich ? dzieci, modzie, rodzicw i dziadkw. Jeli kochasz muzyk i piew ? przyjd!
  Więcej…
<<  Sierpień 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Pogoda
W galerii zdj