Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 2551

Wiejski Dom Kultury w Czyżowicach oraz grupa nieformalna, w której skład wchodzą członkowie pracowni plastycznej „Mozaika” zapraszają do udziału w projekcie „Czyżowicka Mapa Kultury”, który współfinansowany jest z Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Uczestnicy zajęć pracowni plastycznej „Mozaika” chcą stworzyć wraz z uczestnikami projektu „Czyżowicką Mapę Kultury”, w której pokażą mieszkańcom obiekty oraz miejsca aktywności społeczno-kulturalnej wsi Czyżowice. Punkty te zostaną naniesione na mapie, namierzone poprzez urządzenia GPS, a ich współrzędne opisane w legendzie. Mapa posłuży m.in. do odbycia spaceru nordic walking, połączonego z zabawą odszukania za pomocą GPS atrakcyjnych miejsc Czyżowic.

W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów graficznych. Podczas warsztatów, prowadzonych przez profesjonalnego grafika, powstaną autorskie projekty, które zostaną wydane i posłużą jako materiał promocyjny naszej miejscowości.  Jednym z działań projektu jest ogłoszenie konkursu na logo Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach.

Dzięki realizacji projektu powstaną znaki informacyjne wskazujące drogę do Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach.

Projekt rusza w listopadzie br., zakończy się w lutym 2012 r.

 

Magdalena Smyczek

WDK w Czyżowicach