×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2015_relaqcje/ksiazki/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 2663

zdj.1 f4edeMiło nam poinformować, że dwie pracownice Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach: Ewelina Poloczek i Hanna Władarz z sukcesem współpracowały przy wydaniu książek, które wzbogaciły niedawno bibliografię o naszej gminie.

Ewelina Poloczek - kierownik Świetlicy Wiejskiej w Rogowie - jest autorką rozdziału publikacji książkowej poświęconej parafii w Rogowie pt. "Parafia NSPJ w Rogowie".

 

Ewelina wraz z Krzysztofem Witoszem i Edith Spirydowicz współtworzyli wydanie książki, które było możliwe dzięki środkom pozyskanym przez rogowską parafię z LGD "Morawskie Wrota" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ewelina jest autorem III części książki, w której szeroko opisuje współczesne oblicze parafii, jej działalność społeczną i organizacje. Promocja książki odbyła się 15 marca br. Udział w niej wzięli autorzy książki, recenzentka publikacji dr Maria Kopsztejn, wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk, dyrektor WDK w Czyżowicach Bibianna Dawid, starosta wodzisławski Tadeusz Skatuła, senator Adam Zdziebło oraz licznie zebrani nie tylko Rogowianie, ale również mieszkańcy ościennych miejscowości.

Wszyscy obecni na promocji podkreśli jak ważną rolę odegra ta pozycja książkowa w promowaniu wiedzy o Rogowie i jego życiu społecznym. Cieszymy się, że także Ewelina Poloczek - pracownik WDK w Czyżowicach dołożyła cegiełkę w przekazywaniu kolejnym pokoleniom wiedzy o historii naszej Małej Ojczyzny. Drugim wielkim sukcesem jest wkład Hanny Władarz - plastyka i grafika WDK w Czyżowicach w powstanie książki pt.: "Bery bojki naszej Starki". Książka jest wydana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Morawskie Wrota", a Hania jest autorem ilustracji, opracowania graficznego oraz składu. Publikacja ta jest pokłosiem konkursu ogłoszonego przez LGD "Morawskie Wrota" i zawiera zbiór opowiadań i legend o Utopcu, Rokitce, śląskich obrzędach i tradycjach pisanych przez dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Oprócz ciekawych opowiadań książka zawiera nadające jej niezwykły klimat reprodukcje ilustracji tworzonych techniką tuszu i kredki przez Hannę Władarz. Barwne obrazki stają się tłem dla opowiadań i dodatkowo stymulują wyobraźnę nie tylko dziecięcą, ale wszystkich czytelników. Promocja książki odbyła się 7 kwietnia o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie. Jesteśmy dumni z osiągnięć wydawniczych Hani i Eweliny!

W imieniu dyrektora naszej placówki - pani Bibianny Dawid i wszystkich pracowników serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

{gallery}/2015_relaqcje/ksiazki/{/gallery}