b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_koszecin_2011_wystep_zespolu_slask.jpg 11 czerwca 2011 r. członkowie chóru „Moniuszko” oraz dzieci z rodzicami z Klubu Alternatywnego Szkraba odwiedzili zaprzyjaźnioną grupę śpiewaczą „ Conviva” z Łękawicy. Jest to 27 osobowa grupa śpiewacza, która działa pod patronatem łękawickiego stowarzyszenia „Szeroka”, jej kierownikiem jest pani Alicja Czulak, a instruktorem muzycznym pan Adam Foks. Ostatnim sukcesem zespołu jest nagranie albumu z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pt. „Conviva góralowi”.


Łękawica znajduję się w powiecie Żywieckim.  Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania z panią Alicją Czulak, która była naszym przewodnikiem.
Grupa odwiedziła Rychwałd, w którym znajduję się Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Rychwałdzkiej, Pani Ziemi Żywieckiej, następnym punktem było Sanktuarium NMP na Jasnej Górce  (murowany kościółek nawiązujący swą budową do stylu barokowego. Pod kościołkiem znajduję się kamienna grota z wodą ze źródła uznawanego za cudowne). Była też okazja podziwiać widoki z punktu widokowego na Beskid Mały, na  Kotlinę Żywiecką i Beskid Śląski (m.in. Klimczok, Baranią Górę). Po zwiedzeniu wszyscy udali się na spotkanie  z grupę śpiewaczą „ Conviva”  do amfiteatru w Łękawicy, gdzie gospodarze częstowali nas ciastem i grochówką. Były wspólne śpiewy, zabawy i pieczenie kiełbasek. Czas tak szybko minął... Żal było wyjeżdżać z tak pięknego miejsca i od tak przyjaznych ludzi.

Zespół „Ślask” i „Zakopower” na urodziny ZpiT „Śląsk”

58 urodziny „ Śląska”


1 lipca grupa miłośników folkloru z Czyżowic i okolic uczestniczyła w plenerowym koncercie Zespołu Pieśni i Tańca  „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Podczas galowego koncertu pt. „A to Polska właśnie”, w którym pierwszą podczas tego koncertu partię solową zaśpiewał pochodzący z Gorzyczek Marian Chrobok, gospodarze odebrali Złotą Płytę za album „Albośmy to jacy tacy”. Złotą Płytę otrzymali także:  Polskie Radio Katowice, za współpracę w realizacji kolekcji płytowej  Złota Kolekcja "Śląska" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego za sprawowanie mecenatu nad działalnością fonograficzną Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Jest to piąte, złote wyróżnienie muzyczne i kolejny fonograficzny sukces Złotej Kolekcji „Śląska”. Po znakomitym występie gospodarzy wystąpił chór Piotra Kupichy z programu „Bitwa na Głosy”. Na zakończenie przygotowano Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne i Muzyczne w Śląskim Ogrodzie Sztuk, który objęty był  Patronatem Prezydencji Polskiej w Radzie Unii Europejskiej.
Zaś 2 lipca bawiliśmy się w Koszęcinie na wspaniałym, energetycznym koncercie zespołu „Zakopower”, po którym udało nam się zamienić kilka słów z liderem Sebastianem Karpielem-Bułecką i pozyskać cenny autograf na najnowszym albumie „Boso”.

Magdalena Smyczek i Bibianna Dawid
WDK w Czyżowicach

b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_koszecin_2011_chor_piotra_kupichy_z_bitwy_na_glosy.jpgb_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_koszecin_2011_panorama_zywiecczyzny.jpgb_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_koszecin_2011_wspolne_biesiadowanie_z_zespolem_conviva.jpg