Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 3520
b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_marek_piotrowski.jpgPrzedstawiciele naszego klubu mieli okazję uczyć się techniki kickbokserskiej u Legendarnego Mistrza. Mińsku Mazowieckim na salce treningowej Studium Języków Obcych doszło do spotkania z Markiem Piotrowskim 9 krotny Mistrzem Świata w Kickboksingu.

€žPo raz pierwszy zobaczyłem Pana Marka oglądając na HBO film dokumentalny WOJOWNIK wspomina Patryk Błasik €žto mój ojciec zachęcił mnie do seansu, film mnie zainteresował potem widziałem go kilkanaście razy€. €žPamiętam jak dziś w radiu słuchałem wywiadu, parę lat później czytałem książkę, oglądałem walki nigdy bym nie pomyślał że kiedyś poznam człowieka który jest moim idolem od lat młodzieńczych€ mówi Bogdan Milion 
Mała salka w Mińsku Mazowieckim włączona muzyka Marek Piotrowski prowadzi zajęcia, pada komenda €ždwadzieścia minut rozgrzewki indywidualnie€ potem ubieramy rękawice, technika lewy prosty i prosty kątowy. Mistrz mówi uczniowie słuchają, wykonują polecenia pot spływa z czoła, bloki i zasłony, kopnięcia, potem sparingii kilka rund. Po kilku godzinach tarczowanie i pytania do Mistrza. Oprócz wiedzy dotyczącej treningu i techniki Marek Piotrowski przekazał uczestnikom treningu wiele prawd życiowych.
€žTo była lekcja, której nigdy nie zapomnimy, zobaczyliśmy prawdziwego człowieka, kochającego to co robi, człowieka który ukazał nam piękno sportów walki. Pan Marek poruszył nasze umysły, dał nam wewnętrzną siłę do dalszej pracy. Co najważniejsze nie będzie to jedyny taki trening już umówiliśmy się na następne i na seminarium na górnym śląsku. Współpraca zapowiada się ciekawie. Relacja fotograficzna z tego wydarzenia w galerii i na backdragon.tv już wkrótce.