Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 4861
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050498.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050498.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050519.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050519.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050522.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050522.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050525.jpg '
There was a problem loading image 'images/stories/wdk/relacje/Koncert_wiosenny/p1050525.jpg '
b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_Koncert_wiosenny_p1050493.jpgW dniu 25 kwietnia na terenie WDK Czyżowice odbył się Koncert Wiosenny. Na scenie domu kultury zaprezentowały się zespoły działające w placówce: dzieci z Klubu Alternatywnego Szkraba w trzech grupach wiekowych oraz chór „Moniuszko”.
Pierwsza część koncertu była poświęcona F. Chopinowi. Słowo wiążące pomiędzy kolejnymi utworami przygotowała i wygłosiła Barbara Grobelny.
Zgromadzonej publiczności przybliżona została postać wielkiego polskiego kompozytora, a zagrane przez młodych artystów jego utwory nadały koncertowi specyficzny klimat. Publiczność miała okazję wysłuchać dwóch pianistek: Julii Lasok, która wykonała Poloneza g-moll F. Chopina oraz Barbary Grzybek prezentującej Mazurka a-moll, solistek: Julii Grzebak w piosence „Zostań
z nami melodio”  i  Weroniki Szczyrby w interpretacji piosenki „Na Krakowskim czy w Nohant”, zaś  Dzieci z Klubu Alternatywnego Szkraba wykonały układ ruchowy do Walca Des –dur F. Chopina.
Druga część koncertu w całości została poświęcona tematyce wiosennej. Wiosenne kwiaty i motyle przemieniały się w muzyczne dźwięki i pląsy, a rozweselona nieustannie publiczność nagradzała tych mniejszych, większych artystów brawami. Niepowtarzalny charakter imprezie nadawał pokaz multimedialny, doskonale wpleciony w prezentacje słowne i muzyczne. Róża Albińska–Parma idealnie potrafiła spoić sceniczne wydarzenia z obrazami na ekranie. Na scenie zaprezentowały się najmłodsze dzieci z Klubu Alternatywnego Szkraba w piosenkach: Wyjrzał krecik z norki oraz Leśna orkiestra, grupa starsza Klubu Alternatywnego Szkraba prezentująca kolejny układ ruchowy oraz piosenki „Czary mary” i „Wiosna”. Nie zabrakło też chóralnego śpiewu. Tym razem chór„Moniuszko” wykonał pieśni : „Wiosna”, When I fall In love”/solo śpiewała Weronika Szczyrba/ i wspaniałą humoreskę „Przyszła baba do farorza”.
Młode solistki: Alicja Zając, Julia Haraf, Julia Grzebak, Julia Lasok, Weronika Szczyrba, Wiktoria Hudek, Michalina Kucza wspaniale wykonały piosenki „Więc chodź pomaluj mój świat”, „Gdyby tak wróżką być”.
Należy podkreślić, że młodzi wykonawcy wiosennego koncertu szlifują swoje talenty dopiero od niedawna ( dzieci uczęszczały na próby w marcu i kwietniu). Był to pierwszy występ KAS, w skład którego wchodzą aktualnie dzieci z Czyżowic, Turzy, Gorzyc, Gorzyczek, Jedłownika.
Przygotowanie koncertu stało się prawdziwym wyzwaniem nie tylko
dla wykonawców, ale i instruktorów. Stroną muzyczną zajęła się Barbara Grobelny, zaś pokazami tanecznymi Michalina Grodzka.
Impreza była miłym akcentem niedzielnego popołudnia i z pewnością sprawiła ogromną radość rodzicom, dziadkom i krewnym występujących dzieci. Można powiedzieć, że stała się ona prawdziwym wiosennym przebudzeniem, a wyśpiewane przez Julię Lasok, Wiktorię Hudek i Weronikę Szczyrba słowa „Więcej słońca, więcej barw, więcej kwiatów, więcej radości w nas” stały się mottem wiosennego koncertu.

p1050498.jpg
p1050519.jpg

p1050522.jpg
p1050525.jpg

b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_Koncert_wiosenny_p1050529.jpg {mosimage}

{mosimage} {mosimage}

Instruktorzy WDK Czyżowice