b_442_331_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_klub_podroznika_wmplayer_2009-09-11_11-40-24-26.jpg24 marca Klub Podróżnika działający przy WDK w Czyżowicach, za sprawą pana Gerarda Lenczyka zawędrował do Kenii. Pan Gerard jest stałym uczestnikiem naszego klubu, ciekawi go wiele, ale sam również odwiedził najciekawsze zakątki świata.

Nasz klub wyznaje zasadę, że uczestnicy spotkań wpisują się na listę osób prowadzących spotkania. W ten to sposób pan Gerard w miesiącu marcu poprzez multimedialną prezentację zaposił nas na kenijskie safari. W swoich zbiorach ma wiele pamiątek, ciekawych zdjęć i filmów, z którymi chętnie się dzieli. Ciekawie opowiadał o swojej podróży sprzed prawie 10 laty. Wspomniał również, że ten właśnie wyjazd był marzeniem z lat wczesnej młodości, dlatego to, sprawił mu szczególną radość. Nieodłączną towarzyszką podróży pana Gerarda jest jego żona Stanisława, która pomaga mu w uwiecznieniu najciekawszych wspomnień.
Do każdej podróży Państwo Lenczykowie starannie się przygotowują, szukając różnych ciekawych pozycji książkowych i map,  w ten sposób zgłębiając swą wiedzą teoretyczną na temat planowanej podróży.
Na kolejnym naszym spotkaniu za sprawą pani Bettiny Szkatuły powędrujemy do Indii. Dziękujemy dotychczasowym uczestnikom naszych spotkań i zapraszamy wszystkich innych chętnych na kolejne spotkania.
b_435_326_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_klub_podroznika_wmplayer_2009-09-11_11-47-21-04.jpg

Wiesława Parma
Magdalena Smyczek