Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 3317

b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_klub_podroznika_mazury.jpg

Raz w miesiącu Klub Podróżnika wędruje w różne zakątki świata i kraju. Tym razem za sprawą pana Jana Psoty – informatyka z Bełsznicy uczestnicy klubu odwiedzili Mazury. Dzięki temu, że pan Jan z żoną od wielu lat podróżują w ten piękny zakątek naszego kraju, to mieliśmy okazję porównania przeszłości z dniem dzisiejszym.

Rodzina Psotów to zapaleni żeglarze i prawie co roku wynajmują sobie jacht, którym żeglują po mazurskich jeziorach. Jak sami stwierdzili w przeszłości było to o wiele trudniejsze, jednak ówczesna dzikość jezior miała swój klimat. Dzisiaj wszystko jest o wiele bardziej zagospodarowane, a przy okazji bardziej kosztowne. Jak twierdzi pani Zofia: „wszystko ma swoją cenę, a za wygodę trzeba płacić”. Pan Jan jest zapalonym fotografikiem i ogromna ilość zdjęć sprawiła, że opowiadanie było bardzo ciekawe, a czasami zabarwione humorem. Z powodu braku czasu uczestnicy piątkowego spotkania obejrzeli jedynie połowę z ogromnego zbioru zdjęć pana Psoty. Oglądanie pozostałych zaplanowano na inny termin.

Organizatorzy zapowiedzieli wakacyjną przerwę, ale za nim to nastąpi to już 30 czerwca powędrujemy aż do Kanady, a uczynimy to za sprawą pani Anny Kras.

Serdecznie zapraszamy. Wiesława Parma Magdalena Smyczek