Informacje

Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czyżowicach zaprasza wszystkich chętnych do wstępowania w nasze szeregi.
Koło istnieje 55 lat, kiedyś zrzeszało ponad 300 osób, a życie kwitło. Ilość członków zmniejszała się systematycznie, ale tego nikt nie zatrzyma...
Obecnie liczy 58 osób, a przeciętna wieku wynosi 80 lat. Za względu na wiek członków działalność koła jest ograniczona, ale w roku 2015 udało się zorganizować Majówkę na Czaczy, Pizzę u Zenona oraz Dzień Seniora w Alpejskiej Chacie, także 7 spotkań klubowych w Wiejskim Domu Kultury.
Uczestniczyliśmy też w Gminnej Biesiadzie w Olzie.
Liczymy na to, że młodsi od nas zasilą nasze szeregi, a w przyszłości zorganizują życie Koła zgodnie z aktualnymi oczekiwaniami członków.
Szkoda by było, gdyby ten związek zasłużony dla Czyżowic przestał istnieć.

Przewodniczący Wacław Koczy
Z-ca Przewodniczącego Pelagia Klyszcz
Sekretarz Bronisława Słanina

W tym roku Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Czyżowicach obchodzi 50 rocznicę powstania.
Z tej okazji w dniu 16 czerwca o godz. 15.00 w tutejszym kościele odbędzie się msza świętą w intencji członków.
O godzinie 16.00 w WDK odbędzie się uroczyste spotkanie,natomiast na godzinę 18.00 zaplanowano pokazy instruktorów Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, na które zapraszamy wszystkich miłośników tej sztuki.Zarząd

Dnia 24 pazdziernika 2007 roku odbylo sie Walne Zebranie, polaczone z Dniem Seniora. W drodze glosowania przez podniesienie rak wybrano nowy zarzad, a wlasciwie staremu przedluzono kadencje, ktora wynosi 5 lat.

 Zwiazek Emerytow, Rencistow i Inwalidow Kolo w Czyzowicach zalozyl Franciszek Kupka w 1960 roku. W sklad pierwszego zarzadu weszli:

- Konrad Kaluza - prezes
- Jan zymelka - skarbnik
- Anna Bisek - sekretarz
- Salomea Nowak - czlonek
- Wincenty Smiatek - czlonek
- Karol Klosok - czlonek