×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but wdk/relacje/2014/now_spo_sen/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Drukuj
Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Odsłony: 4193

b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_relacje_2014_now_spo_sen_pulpit_061.jpgZgodnie z kilkuletnią już tradycją w dniu 15.01.2014 r. w sali widowiskowej WDK  w Czyżowicach odbyło się coroczne spotkanie czyżowickich seniorów. W organizację spotkania  zaangażowali się dyrekcja i pracownicy WDK, członkowie rady sołeckiej na czele z sołtysem. W spotkaniu wzięło udział ok. 160 osób. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Gorzyce – Piotr Oślizło. Przybyłych gości przywitali: dyrektor WDK – Bibianna Dawid oraz sołtys Marian Jureczka. Zachęcili wszystkich do miłej zabawy oraz zaprosili do spożycia przygotowanego poczęstunku (gorący bogracz, kawa, ciasta, owoce).

 

Następnie rozpoczął się bardzo bogaty program artystyczny. Na początku wystąpił gość specjalny wieczoru, Ślązaczka Roku 2013 – pani Ewelina Sokół-Galwas, która zaprezentowała znakomitą gawędę gwarową, w której wielokrotnie nawiązywała do życia lokalnego w dawnych czasach. Dzięki tej gawędzie, wielu z obecnych na sali seniorów z sentymentem wróciło wspomnieniami do dawnych czasów dzieciństwa. Następnie sceną zawładnęły  panie z „Czyżowianek” w prześmiesznym skeczu „Krasnoludki”, który rozbawił wszystkich do łez. Podczas spotkania „Czyżowianki” wystąpiły jeszcze dwukrotnie - z wiązanką kolęd  i pastorałek oraz z popularnymu ariami operetkowymi. Ponadto bardzo podobał się obecnym występ zespołów dziecięcych działających przy WDK  - tj. zespół „Kaprys” oraz dzieci z Klubu Alternatywnego Szkraba, przedstawiający układy taneczne, w rytmie miłych dla ucha śpiewanych pioseneczkach. Szczególnie podobała się piosenka murzyńska z charakterystycznym śpiewem pani instruktor Agaty. Ich występ był tym bardziej wzruszający, gdyż część dzieci to prawnuki naszych gości! Z wiązanką kolęd wystąpił również Chór „Moniuszko”. Repertuar zespołu został tak ustalony przez panią dyrygent, że część kolęd została wykonana wspólnie z gośćmi. Na wyróżnienie zasługuje solowy występ Antosia Szczyrby, który przy współudziale chóru i gości wzruszająco zaśpiewał kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Po występach rozpoczęła się najważniejsza część spotkania: niekończące się rozmowy  i wspólne śpiewanie kolęd, przy akompaniamencie pana Henryka Sosny, przygrywającego na akordeonie.

 

Zorganizowanie spotkania nie byłoby możliwe bez życzliwości naszych sponsorów. Za co serdecznie dziękujemy. A są to  przede wszystkim:

- Pan Jan Worek - właściciel cukierni „Delicja” w Czyżowicach i radny gminy Gorzyce

- Państwo Ewa i Mariana Jureczka z Czyżowic

 

 

Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę:

-„Czyżowianek”  i  pana Henryka Sosny

- pani dyrygent Barbary Grobelny i wszystkim członkom Chóru „Moniuszko”

- wspaniałym dzieciom z Klubu Alternatywnego Szkraba”, zespołowi „,Karpys” oraz ich instruktorkom Paniom: Barbarze  Grobelny  i  Agacie Hyła-Ignacek, a także wszystkim  pracownikom WDK  w Czyżowicach i członkom Rady Sołeckiej.

 

 

Organizatorzy

 

{gallery}wdk/relacje/2014/now_spo_sen/{/gallery}