Noworoczne spotkanie Klubu Podróżnika odbyło się 30 stycznia 2014 r., zainaugurowano go relacją z niezwykłej podróży Jarosława Szczęsnego do siedziby NASA i innych ciekawych miejsc w USA. Ta wyjątkowa podróż przydarzyła się panu Jarosławowi dzięki zwycięstwie w konkursie na najlepszego sprzedawcę. Prezentowane fotografie z wizyty w centrum NASA uzmysłowiły nam jak ogromny obszar zajmuje ta siedziba. Nie wszystko udostępnione jest oczywiście dla zwiedzających. Pan Jarosław wspomniał też, o tym, że miał okazję wziąć udział w wirtualnej podróży na księżyc, co okazało się niesamowitym przeżyciem. Wycieczka obejmowała swym programem także Nowy Jork, Orlando, Florydę i Miami.

 

Po raz pierwszy zawitali do naszego klubu młodzi ludzie z Jastrzębia i Rybnika, którzy byli uczestnikami misji w Iraku i Iranie. Będziemy mogli wysłuchać ich opowiadania na ten temat już niedługo. Jako organizatorzy Klubu Podróżnika jesteśmy bardzo zadowoleni, że grono klubowiczów zasilają nowe osoby, także mieszkańcy innych powiatów.

W miesiącu lutym po raz kolejny Klub Podróżnika poprowadzi ks. Ireneusz Kliche, który opowie   tym razem o Afryce. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Odbędzie się ono 27 lutego o godz, 18.00.

 

Wiesława Parma

Magdalena Smyczek