b_400_400_16777215_00_images_stories_wdk_spotkania_przy_granicy__039.jpg

7 lipca 2011 r. w Wiejskim Domu kultury w Czyżowicach zebrała się komisja w składzie: Małgorzata Król – pisarka (Czyżowice – Gmina Gorzyce), Józef Burszyk – artysta rzeźbiarz (Bełsznica – Gmina Gorzyce), Karel Balcar – fotograf (Dom Dziecka i Młodzieży – Bogumin), Eliška Văclavikovă – plastyk (Szkoła Artystyczna – Nowy Bogumin) i oceniła prace które wpłynęły na konkurs plastyczny  „SPOTKANIA PRZY GRANICY...”. Następnie przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach. wiekowych.  Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „SPOTKANIA PRZY GRANICY...” nastąpi w dniu 31.07.2011 r.  na festynie, który odbędzie się  pod hasłem ,, PRZYGRANICZNIE – TURYSTYCZNIE”.

Zostali wyłonieni laureaci w poszczególnych kategoriach:

W grupie uczniów szkół podstawowych komisja przyznała:

- pierwsze miejsce  - Agnieszce Paździor z klasy V Szkoły Podstawowej w Olzie

- drugie miejsce – Małgorzacie Pośpiech z klasy IV Szkoły Podstawowej w Olzie

- trzecie miejsce – Julii Chlebisz z kalsy IV Szkoły Podstawowej w Olzie

- wyróżnienie – Honoracie Goraus z klasy IV Szkoły Podstawowej w Olzie

W grupach uczniów szkół gimnazjalnych oraz osób dorosłych komisja podzieliła prace

na obrazy, plakaty i fotografie, przyznając:

W kategorii „obrazy” w grupie uczniów gimnazjów komisja przyznała:

- pierwsze miejsce Magdalenie Mielańczyk z Gimnazjum w Rogowie

- drugie miejsce – Judycie Bielaczek z Gimnazjum w Rogowie

- wyróżnienie – Natalii Studniczek z Gimnazjum w Rogowie

W kategorii „plakaty” w grupie uczniów gimnazjów komisja przyznała:

- pierwsze miejsce – Monice Mucha z Gimnazjum w Rogowie

- drugie miejsce – Karolinie Bugla z Gimnazjum w Rogowie

- trzecie miejsce – Emilii Tlołka z z Gimnazjum w Rogowie

W kategorii „obrazy” w grupie uczniów szkół ponad-gimnazjalnych komisja przyznała:

- pierwsze miejsce – Weronice Morawiec z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.

- drugie miejsce Marcie Jordan  z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.

 

W kategorii „fotografie” w grupie osób do lat 18 komisja przyznała:

- pierwsze miejsce – Nikolia Liberdova

- drugie miejsce – Vaclav Suchanek

- trzecie miejsce – Markéta  Liberdová

W kategorii „fotografie” w grupie osób dorosłych komisja przyznała:

- pierwsze miejsce – Václav Hanusek

- drugie miejsce – Karel Balcar

drugie miejsce – Kateřina Hanusková